Vlastní výtah o tom, co je to gothic

30. srpna 2009 v 13:19 | Miss Nothing |  Články
Zdravíčko :o)
Jak jsem Vám slíbila vlastní článeček, no vlastní to přímo ne, ale spíše řekněme vlastní výtah z (nakonec) více článků, dokumentů, který jsem našla na internetu.Tak, já nebudu už zdržovat a tady to je:o)
Význam názvu:
Termín "goths" původně sloužil k označení Germánského kmene Vizigótů, který se zúčastnil vyplenění Římské říše. Odtud byl v renesanci odvozen přívlastek "gothic",které se následně používalo jako označení "gothického slohu" v 12-až 15 století. Po té se také slovo gothic začalo používat pro tzv. "gothické romány", nakonec (tak jak to známe možná nejčastěji) se gothic používá pro označení gothic subkultury, která se vyvinula začátkem 80.let.

Co je podstatné:
Podstatná je hudba. Jak jistě víte, vše vzniklo díky ní. Už v 70. Letech existovaly nějaké ty kapely, které se však zařazovaly do punku ovšem s novými, temnými prvky, ve kterých spousta mladých lidí viděla inspiraci. Byly to kapely jako např. Siouxsie and the Banshees. Po hudbě bychom mohli říci, že i oblékaní, jelikož goths rádi chodí -pro společnost- příliš výstředně oblékaní. Ovšem oblečení jsem zmínila jenom tak, je to spíše individuální, ale většinou goths poznáte na ulici podle oblečení.

Jak odlišit pozéra:
Jak poznáme "pozéra"? Věčná otázka, věčná debata… Pozéra poznáme už i podle oblečení, přeplácaný bílý make-up, černá rtěnka, černě namalované oči, když na něco takového narazíme někde na fotkách většinou vyfoceni na hřbitově, jak sedí někomu na hrobě a jsou od krve… A dále? Podle poslouchání silně gothických kapel. (ironie) HIM, Evanescence, Within Temptation, Nightwish… Tyto kapely rozhodně nehrají gothic rock, darwawe, death rock atd. (kéž by si to pozéři uvědomili a spíše se zařadili mezi metalisty)

Životní styl:
Podle mě nejsou specifikována žádná pravidla pro život goths. Rozhodně, ale nežijí pohlceni ve smutku, v zatemněných pokojích, ze kterých vychází pouze v noci a už vůbec to nejsou zlý lidé. "Na všem je něco pozitivního." Třeba tímto se i řídí, smějí se, užívají si života, jsou laskaví, plní zájmů…

Vzhled a móda:
Převažuje černá, červená, fialová, bílá, modrá… Slečny s oblibou nosí korzety,je ovšem spousta stylů, jako je cyber gothic, vampire gothic, romantic gothic, deathrocker a další. A když si všimnete, kupříkladu cyber gothic jsou velmi barevné a roztomilé "kreatury" (myšleno v dobrém:o) nebo romantic gothic jsou zase převážně černá a červená, šatičky s krajkami… Prostě goths se dají ještě rozlišit malinko do takových to "pod škatulek".

Hudba:
Jak už jsem se několikrát zmiňovala, jsou zde žánry jako gothic rock, death rock, darkwawe, také industrial… Jako první gothic kapely, jako základ bychom mohli považovat The Sisters Of Mercy, Siouxsie and the Banshees, Christian Death, Theatre of Hate… Další kapely, které jsou "gothic" jsou třeba All Gone Dead, Diary Of Dreams, Joy Disaster, Katzenjammer Kabarett a další.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Foxiss Foxiss | Web | 30. srpna 2009 v 14:56 | Reagovat

Nezostáva mi nič iné, než tento "výťah" pochváliť. :) Myslím že je to v skratke dobre napísané a celkovo to pôsobí dobrým dojmom.

2 Christin Smith Christin Smith | E-mail | Web | 31. srpna 2009 v 18:46 | Reagovat

Jé, to se mi moc líbilo, pro mě to bylo přehledný, všechno dobře pochopitelný - prostě super! :)
Nikdy nebudu gothic, ta hudba se mi vůbec nelíbí, černou nemám ráda.. No nic, zase se opakuju. O:) Skutečně hezký článek. :)

3 Chloë Chloë | Web | 1. září 2009 v 12:39 | Reagovat

Dobrý výcuc, súhlasím s Foxissom. Kiež by sem zavítali aj tí, ktorí si myslia opak, možno by sa poučili. :)

4 xGhx xGhx | 9. dubna 2012 v 10:29 | Reagovat

Výstižné, jednoduché.. prostě super! Chválím.. i když to bylo poněkud kratší, je to přece jen výtah :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama