Další nalezený článek

25. září 2009 v 16:52 | Miss Nothing |  Články
(nalezeno na stránkách www.subkultura.estranky.cz)
Co je to tedy gotic?
Existuje nějaká daná definice gothic? Oprawdu ji nedokáže nikdo definowat? Tohle není prawda, každý goth dokáže říct co gothic je. Já pro začátek můžu říct co gothic není - Gothic není pesimistický pohled na swět, gotika není samá deprese, gotika není sebeubližowání. Temnota, deprese, nějaká ta romantika... jeden kýč za druhým, žádná originalita, jenom samé kecy o tom, jak je gotika žiwotní styl, ale přitom wětšina lidí ani historii gothic nezná, nezná základní kapely, protože podle nich hudba u gothic není wůbec důležitá. Popřípadě si založí temný blog, nakopírují tam články, co někde našli a přitom mám pocit, že je ani nečetli. Ano, tohle je opravdu smutné a z tohohle pohledu je gothic opravdu smutná. Gothic je naopak o tom brát žiwot jaký je, smířit se s tím, že je sice na dwě wěci, ale že právě w tom, kde lidí widí deprese, goth umí najít něco pozitiwního. Je důležitý pohled na smrt, otewření se, smrt je brána jako jistý konec něčeho, co už možná ztratilo svůj smysl. Ale pořád něco umírá a pořád se rodí něco nowého. Tohle je žiwot, neustálé změny, neustálé bourání starých wěcí a twoření nowých, snad dokonalejších. A hudba? A té už bylo napsáno mnoho. Je to jakási punková monotónnost spojená se scenérií glamu a jistou originalitou industriálu, narozdíl ale od punku gothic rock stavěl předewším na melodii a to bylo první, čím se od punku odloučil, pochodový stálý rytmus, velice výrazné basy, občasné silné kytary a občasné wynechání, wokál, který je hluboký, ale přesto zachází občas i do wýšek, odpoutání se od agresiwity, a předewším přidání kláwes a syntezátorů. Gothici se zajímají o okultní vědy, zajímá je tajemno, rádi chodí na hřbitov, … zkrátka mají rádi všechno, z čeho tzv. "normální" lidé mají strach. Mají rádi depresivní hudbu, depresivní obrazy, jsou to většinou velcí čtenáři - mají rádi také poezii. Většinou čtou "fantasmagorie" nebo horory, nebo různé tajemné příběhy. Samozřejmě milují horory a scifi filmy.
Gothic může být arogantní, anebo naopak melancholický. Hodně gothiců trpí endogenními depresemi, to jsou deprese, které nezpůsobují žádné vnější vlivy. Většinou probíhají tak, že jste v "normálu", pak máte skvělou náladu a z té se dostanete na absolutní dno, kdy často přemýšlíte nad sebevraždou, nebo si samy ubližujete, tento stav trvá někdy až týden, to je u každého člověka jiné. Jednu výhodu však tyto deprese nepochybně mají, a to tu, že díky nim dokážete tvořit krásné temné umění, ať už jsou to obrazy, básně, nebo povídky. Někteří lidé si myslí, že gothic poznají podle jeho černého oblečení, to však nemusí být vždy pravda. Myslím si, že ve Vašem okolí je určitě pár lidí, kteří jsou gothic a vy byste to do nich v životě neřekli. Existuje také mnoho falešných gothic, kteří se jednoduše oblečou do černé a každému tvrdí, že jsou goth. Pravý goth to o sobě nepotřebuje říkat, pravý goth to dokazuje. Gothica je temný a hlavně krásný způsob života.
Vlastní doslov:
Takže, malinko bych se k tomuto vyjádřila:o). Byla jsem potěšena, když jsem našla článek, kde tato slečna dvěma větami definovala správně, co je gothic, ale pak mě malinko zarazilo hned po tím článkem titulek "Gothic - Leaves Eyes".
Jinak nesouhlasím s tím, že je život na dvě věci… Sice občas si tohle řekneme opravdu každý, však víte, jak když se daří, tak se daří. Myslím, že život je krásný, jen občas prostě nám věci nevycházejí:o). A opět, "rádi chodí na hřbitov", já osobně tam ráda chodím, ale ne proto, abych někomu sedla na hrob. Je tam klid, vzpomenu si na ty mrtvé, které tam mám anebo přemýšlím, jací byly ti, co jsou uchování všude kolem, ale nechodím tam v noci nebo v podvečer fotit hrozně "zlý fotky"… Takže, ono, jak se to asi vezme:o). K těm depresím… ehm, ti lidé, které já znám a pohybují se v gothické subkultuře trpí depresemi asi tak, jako každý jiný člověk… A i já občas, ale neřekla bych, že je to "skvělá nálada a pak naprosté dno"… Spíš, stačí se špatně vyspat a už je divná nálada, která přejde do depky…A to je tak u všech lidí, není totiž člověka, který by nikdy neměl depresi:o). Povídky a básně, já osobně tvořím za jakékoliv nálady. Nepotřebuji k tomu depresi, a bych napsala nebo vytvořila něco temně pravdivého, když se to tak řekne:o).
No, jinak si myslím, že tento článek patří k těm "lepším a pravdivějším".
Vaše Miss Nothing
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bels Revenge Bels Revenge | Web | 27. září 2009 v 20:24 | Reagovat

za to w místo v bych jí rozmlátila klávesnici :-/

2 Shadows And Illusions Shadows And Illusions | Web | 28. září 2009 v 7:52 | Reagovat

Taky ještě jsem uvažovala, že to přepíšu, protože mi to bilo pěkně do očí:/

3 Christin Smith Christin Smith | E-mail | Web | 2. října 2009 v 6:46 | Reagovat

Jé, nejsem sama! :D Jedno moje SB (který mi leze na nervy, ale já jí tak nějak nedokážu odmítnout :-/) píše prostě pořád "w" místo "v". Hrozně mi to vadí, vytkla jsem jí to, ale jí se to prej líbí... Tak jí u toho nechám. :D:D
A článek se mi líbil, já bh řekla, že je fakt slušnej. :)

4 Chloë Chloë | Web | 15. října 2009 v 8:52 | Reagovat

Bels: za to w by som jej polámala prsty :D Ale stále lepšie písať w ako PiSaŤ neJaKo tAkTo a pravdaže s neustálymi cMuQq a podobnými ..blbosťami :D

5 Chloë Chloë | Web | 15. října 2009 v 8:54 | Reagovat

Bels: za to w by som jej polámala prsty :D Ale stále lepšie písať w ako PiSaŤ neJaKo tAkTo a pravdaže s neustálymi cMuQq a podobnými ..blbosťami :D

6 onni onni | Web | 30. srpna 2010 v 15:25 | Reagovat

panebozeeee
tak ted jsem se rozcilila jak nic :D
Tohle je z velke casti pouzity muj clanek, predelany do vypatlane cestiny (co to W??) a jeste k tomu dopsane naproste blbiny!
Ja umru :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama