Absolutně nesmyslný článek od Kacenky. Tady si zase někdo hraje na chytrého....

3. prosince 2009 v 18:40 | Kacenka, doslov Bels Revenge |  Články

Ghotici(gothici) - kdo to je?

Mají rádi temno, smrt, sebepoškozování, žiletky, rock, punk, a ghotic metal a někteří říkají, že to jsou anděle smrti. Hledají krásu v tom, kde jiní lidé vidí jenom utrpení, smutek, odpor…Jejich způsob života, myšlení, oblékání a líčení asi normální smrtelník nepochopí...
/obrazky/Kacenka.bloger.cz/Ghotic-ziletky.jpg
Název ghotic pochází z anglického ghos, což v překladu znamená duch. Toto pojmenování si zasloužili pravděpodobně od líčení a zálibě v hřibovech a smrti. Někteří lidé nepoužívají pojmenovaní ghotici nýbrž gothici a tento název ma původ od germánského kmene Vizigótu, kteří se označovali goths. V renesanci byl přívlastek gothic používan jako označení člověka, který je barbarský, bez vzdělání a dobrého vkusu. Někomu tento název může připomínat i výtvarný sloh goticu.
Ghotici milují černou a bílou barvu, proto své oblečení i líčení ladí do těchto barev. Ghotický styl líčení spočívá v bílém make-upu nebo pudru, černé řasence a rtěnce, výrazných černých linkách a černém laku na nehty.
/obrazky/Kacenka.bloger.cz/gothic-oblicej.jpg
Ghotické dívky můžeme spatřit v černých šatech, které jsou na různé vázaní a jsou všemožně propracovány, ale obleknou i kalhoty a hlavně nosí mohutné boty na platformě.
/obrazky/Kacenka.bloger.cz/gothic-saty.jpg
/obrazky/Kacenka.bloger.cz/gothic-2.jpg
Šperky mají černé nebo stříbrné. Jsou tvořeny perlami, kameny, draky, kříži nebo pentagramy.
/obrazky/Kacenka.bloger.cz/ghotic-sperky-drak.jpg
/obrazky/Kacenka.bloger.cz/ghotic-sperky-kriz.jpg
/obrazky/Kacenka.bloger.cz/gothic-sperky.jpg
Muži se halí do kabátů a různých hábitů, plášťů.
/obrazky/Kacenka.bloger.cz/gothic-kabat.jpg
Fascinuje je smrt, nadpřirozeno a v noci se vydávají ven nejčastěji na hřbitovy, kde posedí se stejně "postiženými" lidmi i sami někdy až do rána. Nezdá se jim, že jsou jiní, že dělají něco jinak - něco šíleného! Prostě takhle žijí!
/obrazky/Kacenka.bloger.cz/gothic-skupina.jpg
Lidé si myslí, že jsou to jenom puberťáci, ale většina ghotiků pubertou jako takovou prý ani neprošla, dospívají dříve a ví i chápou věci o kterých většina jejich vrstevníků nemají ani potuchy... Ghotici však nejsou pouze puberťáci, ale ghotici jsou dospělí lidé i starší... například důchodci, nepoznáte to u nich tak jako u těch lidi mladšího věku. Práci vyměnili za samotu, neukazují se moc ve dne venku, nemají potřebu se předvádět!!!

na závěr...

Ale ghotici jsou také lidé, neměli bychom je odsuzovat za to, že jsou jiní... Uznávám, že mi taky přijde ujeté v létě chodit v kabátě i když venku praží slunce a v noci místo zaslouženého odpočinku a spánku procházet všechny hřbitovy v okolí. Jestli to někoho i přes to baví tak proč ne, třeba tím může najít i smysl svého života… Někteří lidé se na to fakt hodí, ale někteří se naopak nechají stáhnout nějakým kamarádem a potom jsou smutní a nešťastní... Já mám kamarádku, která o sobě říká, že je ghotička, ale v poslední době mi tak nepřipadá obléká se úplně normálně a už se s námi i ve škole směje, ale když se podívám na její pořezané ruce de z toho docela strach….Myslím si, že to nemá cenu a je lepší užívat si života dokud můžete a být vděční, že jsme zdraví a máme rodiče, kteří nás mají rádi a kamarády se kterýma se můžeme pobavit! Pomýšlet na sebevraždy a jak si nejlépe ublížit je blbost! Život je krásný a krátký tak si ho užívejte naplno dokud můžete!!!!

Doslov Bels Revenge!!

Tento článek je ten nejnesmyslnější jaký může být... !!! Taková blbost!!! Beru to po odstavcích.

1) NEMAJÍ rádi temno a žiletky. Sebepoškozování je velice individuální věc každého gotha, pokud se ale poškozuje rozhodně to není kvůli tomu že je goth, ale má psychický problém. A smrt... možná že to jenom není téma které je tabu, ale nezabýváme se jí pořád!!
Anděl smrti :D Dobrá přezdívka to jo, ale rozhodně to neberou vážně.
Hledají krásu všude, protože berou život optimisticky. Ale ne v tom v čem lidé vidí odpor!! A nebo to nespojují s gothic subkulturou.
Ano, jediná pravdivá věc v odstavci je punk, rock. Žádný ghotic metal neexistuje, ani Gothic metal v podstatě neexistuje!!! Gothové poslouchají gothic rock, darkwave, post punk, dead rock a pod.

2)Název Ghotic NEEXISTUJE A ROZHODNĚ NEPOCHÁZÍ ZE SLOVA GHOST!!!!!! Subkultura se jmenuje Gothic a název vznikl jako přezdívka jednoho inženýra.
A v renezanci byl barbar Gót a ne goth :D
Gothici nemusejí chodit v černé nebo bílé barvě! Je to jenom způsob jak se lišit.
Gothický styl líčení není definován, každý se líčí jak chce nebo po vzoru svých idolů.

3)Gothické dívky se strojí jak chtějí, pokud už se rozhodnou chodit v černé, mohou chodit obět jak se jim zlíbí, ne jenom s batami na plat formě a v dlouhé sukni!

4)Šperky mají stříbrné proto, že ladí k oblečení, ale Goth nemusí nosit šperky aby byl Goth, prostě jenom musí poslouchat gothickou hudbu. Kříže a pentagramy pak nosí kvůli náboženství (které může být jaké koliv od Islámu, přez křesťanství a budhismus po pohanství, satanismus nebo hinduismus, ale většina gothů jsou ateisté)

5)Ani styl olékání pro muže není definován, dala bych tam spíš můžou se halit do kabátů a plášťů.

6)Fascinuje je nadpřirozeno, to většinou ano (ale není to nutné), smrt je fascinuje v případě jakési "zvrácenosti" (neříkám že je to špatně, jenom to nemá co dočinění s Gothic) a V NOCI NECHODÍ NA HŘBITOVY (a kdo jo, je to jeho věc, ale není o nic víc gothic než ostatní a rozhodně to nebere jko "ívl" zábavu).

7)Neukazují se ve dne venku? Pak jsou nějak jinak nemocní... ne proto že jsou Gothové. Goths nejsou puberťáci, Goths jsou staří třeba 45 let ( zažili rozkvět subkultury) a většině Gothů je okolo 20 let.

8)V létě nemusejí chodit v kabátě, NECHODÍ NA HŘBITOV, gothica není styl života, nejsou smutní a nešťastní, nemyslí stále na sebevraždy, jsou normální.

OPĚT OPAKUJI. GOTHIC JE HUDEBNÍ SUBKULTURA A NIC JINÉHO V TOM NEHLEDEJTE. GOTHIC NENÍ O POŠKOZOVÁNÍ, HŘBOTOVECH, SAMOTĚ, KRVAVÝCH FOTKÁCH, PUBEŤÁCÍCH ( no já mám co říkat o:) ), METALU ( ANO ANI VAŠI WITHIN TEMPTATION NEBO NIGHTWISH NEJSOU GOTHIC :P ) NEBO PODLBNÝCH VĚCECH. POKUD SE NĚJAKÝ GOTH HLÁSÍ K SATANISMU, JE TO ČISTĚ JEHO VĚC, NEDĚLÁ TO PROTO, ŽE JE GOTHIC ( a stejně nechápu co proti satanismu všichni mají). POKUD SE NĚJAKÝ GOTH POŠKOZUJE, DĚLÁ TO Z DŮVODU DEPRESE NEBO PSYCHICKÉ NEMOCI, NE PROTOŽE JE GOTH.
POKUD MÁ NĚKDO DEPKU, NEMÁ JI PROTO ŽE JE GOTH.

JSME ROCKEŘI A PUNKEŘI, ROZHODNĚ NE METALISTÉ. ( pokud někdo poslouchá metal, ne proto že je goth :D).

KDY UŽ TO KONEČNĚ SVĚT POCHOPÍ!?! JSME NORMÁLNÍ LIDÉ !!!

Bels Revenge
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shadows & Illusions Shadows & Illusions | Web | 4. prosince 2009 v 14:40 | Reagovat

Vše, co bych měla říkat, jsi vlastně sama zmínila ve vlastním doslovu.
jen, jestli bys mi nemohla dát přímý odkaz na ten blog?:)
Včera jsem se dozvěděla, že spolužačka a od té oné spolužačky starší sestra se mě bojí:D myslí si, že jsem EMO a mohla bych se zabít:D Takže Goths si často pletou s Emaři :) No což...:D Každý člověk má své záliby, ať už je to ve sbírání mincí nebo zkoumání nadpřirozena, ale ovšem, koho fascinuje psychologie, duchové, astrální cestování nemusí být přeci goth:) není to podmínka ani to není zakázané, jde přeci o to, jaký člověk je a jaké má své zajmy:) Já osobně jsem v létě neviděla jediného gotha v kabátě:) To je přeci hloupost:) Nikdo by při 30 stupňových vedrech nevydržel v kabátě a že důchodci, co se straní lidí jsou goths? :D:D:D To mě pobavilo. Spousta starých lidí, chodí o berli, bolí je nohy a mají podobné starosti kvůli, kterým jsou raději doma a nechávají se navštěvovat svými blízkými nebo poklidně dožívají se svým milovaným protějškem:)

2 raven,ravenice :)) raven,ravenice :)) | 4. prosince 2009 v 20:43 | Reagovat

pravda pravdoucí,mam ráda gothickou subkulturu ale nejsem gothicka,spíš metloška,jinak ta moda je dost podobná,občas chodim i v gothickým oblečení,líbí se mi a poslechnu si nákou gothickou hudbu ale sem svá,měj se :))

3 Bels Revenge Bels Revenge | Web | 4. prosince 2009 v 23:42 | Reagovat

[1]: http://radovan.bloger.cz/o-lidech-trendy/Ghotic

Je to ten blog jak s ním v minulosti měla problém i Lúmennka :)

4 foxiss foxiss | Web | 5. prosince 2009 v 13:12 | Reagovat

O bože....

5 Mary Mary | Web | 10. prosince 2009 v 13:02 | Reagovat

Mne nejvíc dostalo to že jsme "postižení"... Když si to holčička myslí, budiž jí nechán její ujetý názor... I když mám sto chutí jí něco napsat... Už jsem ale takto přesvědčovala až moc lidí, tvrdící fámy o gothic, že už na to fakt nemám sílu ani nervy, takže to nechám na Vás x)

6 AngelofDeath AngelofDeath | 10. prosince 2009 v 18:06 | Reagovat

ten clanek je vazne stupidni jen tu prezdivku andel smrti ji nemuzu vytknout :)

7 raven,ravenice .)))) raven,ravenice .)))) | Web | 11. prosince 2009 v 15:58 | Reagovat

gothicy sou normální lidi se smyslem pro humor,nezáleží na tom co máte na sobe ale záleží na tom jaký ste uvnitř,jinak mam hodně ráda černou,mějte se

8 raven,ravenice .)))) raven,ravenice .)))) | Web | 11. prosince 2009 v 15:59 | Reagovat

gothici

9 Bels Revenge Bels Revenge | Web | 11. prosince 2009 v 22:29 | Reagovat

[7]: Jeej raven, v gothice tak nějak nezáleží na tom jestli máš nebo nemáš smysl pro humor nebo jestli nosíš či nenosíš černou :) Jde o HUDBU :))

Jinak Shadows, Foxiss, Mary a AngelofDeath, jsem ráda, že jste si našli čas komentovat článek :))

10 raven,ravenice .))) raven,ravenice .))) | Web | 12. prosince 2009 v 21:41 | Reagovat

že je o hudbě,tak to je jasný,ale myslim že je i o pohledu na svět :))) i když nejsem gothičkou :))))) díky hudbě začla vznikat gothická subkultura,pa

11 Eli Eli | Web | 16. prosince 2009 v 19:48 | Reagovat

:D tak u toho článku sem se těžce pobavila...neříkám že jsem goth ale znám plno lidí a mám plno kamarádů kteří jsou goth..a upřímněm, ten styl se mi opravdu moc líbí :)...

12 Bels Revenge Bels Revenge | Web | 17. prosince 2009 v 14:31 | Reagovat

[10]: Možná že ano, i metloši mají určitý způsob pohledu na svět, ale není to nějak význačné

[11]: Je pěkné že se ti gothic líbí :) Jinak já jsem se moc nebavila :D:D Ale jo, je lepší to brát s rezervou a zasmát se :)

13 Kristýna Kristýna | Web | 21. prosince 2009 v 8:42 | Reagovat

Já mám radost! :oD Po několikátý už čtu takovýhle článek a poprvé jsem byla OPRAVDU překvapená tím, co píše, opravdu jsem věděla, jaká je to blbost! :o)) *skáče radostí*
Míšo, mně ten satanismus přijde... až nebezpečnej. :o( Nedivim se, že se nikomu nelíbí. Ať žije gothic :oD, satanismu bych se vyhla obloukem...
Ještě bych měla dodat, že když jsem článek dočítala, nemohla jsem se na tu holku zlobit. Když napsala "Já mám kamarádku ... de z toho docela strach" a vůbec se o to nezajímá - kdo by jí to mohl vyčítat? Já se vůbec nedivim, reagovala bych úplně stejně.
Tohle bylo náhodou zajímavý - jen jinak než články, která jsem četla už dřív. :oD

14 Ginger Ginger | Web | 3. ledna 2010 v 16:43 | Reagovat

kazíte jí radost,ona s timhle článkem byla určitě moc moc spokojená, když ho po....asi dlooouhém úsilí (u kterého bohužel asi netušila co píše za blbiny) napsala :D
a vy jí tady tak kazíte iluze o světě....teda,teda...:D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama