…Gothic (...) /symphonic kapely + popis gothic rocku…

4. února 2010 v 17:24 | Miss Nothing |  Články
Zelené kapely jsou řazeny jednoznačně do gothic scény hrající směsici gothic/gothic rock/death rock/dark wave/ethereal wave/ new romantic/synth pop hudby. Ostatní kapely se mohou do této hudby také zařadit, ale směřují více či méně symhonic směrem.
A jen u některým je v závorce z jaké země pocházejí. Taky nejsem jasnovidec, abych všechno věděla a hledat se mi to zrovna dvakrát nechce:P
A nakonec ještě něco o gothic rocku, protože vím, že někteří z Vás tvrdí, že gothic rock neexistuje. Můj názor si přečtěte na konci článku.


Aesma Daeva (USA)
All Gone Dead
Antiworld
Ausgang
Adam and the Ants
Alien Sex Fiend
After Forever (Nizozemsko)
AraPacis (Kanada)
Aria
Ashes You Leave (Řecko)
Avrigus (Austrálie)
ASP
Black Ice
Bloody Dead And Sexy
Beseech (Švédsko)
Bauhaus
Blitz
Charon (Finsko)
Christian Death
Cinema Strange
Dargaard (Rakousko)
Decay UK
Diary Of Dreams
Dead Can Dance
Diluvium (Srbsko)
Dreams of Sanity (Rakousko)
Darkwell (Rakousko)
Devil Doll
Elegeion (Austrálie)
Eva O Halo
Elis (Lichtenštejnsko)
End My Sorrow (Dánsko)
Entwine (Finsko)
Epica (Nizozemsko)
For My Pain (Finsko)
Fields of the Nephilim
Haggard (Německo)
Gitane Demone
In Grey (Švédsko)
Joy Disaster
Killing Miranda (Velká Británie)
Katzenjammer Kabarett
Killing Joke
L´ame Immortelle
Lacrimas Profundere (Německo)
Lacrimosa (Německo)
Lacuna Coil (Itálie)
London After Midnight
Lake of Tears (Švédsko)
Leicohtica (Austrálie)
Leaves' Eyes (Německo)
Lightning War (Velká Británie)
The missing: (USA)
Moi Dix Mois (Japonsko)
Moonspell (Portugalsko)
More (Itálie)
My Dying Bride (Velká Británie)
Myriads (Norsko)
Nightwish (Finsko)
Octavia Sperati (Norsko)
On Thorns I lay (Řecko)
Paradise Lost (Velká Británie)
Penumbra (Francie)
Poema Arcanus (Chile)
Poisonblack (Finsko)
Rain Fell Within (USA)
Red Lorry Yellow Lorry
Sopor Aeternus
Saviour Machine (USA)
Skeletal Family
Specimen
Siouxsie & the Banshees
Southern Death Cult
Sex Gang Children
Septic Flesh (Řecko)
Sirenia (Norsko)
Skeptical Minds (Belgie)
The Cure
The Damned
The Mission UK
The Virgin Prunes
The Sisters of Mercy
The Mission UK
The Bolshoi
The Sisters Of Mercy
Theatre of Tragedy (Norsko)
The Bronx Casket Co. (USA)
The Cruxshadows
The Gathering (Nizozemsko)
Theatre of Hate
The Sins Of Thy Beloved (Norsko)
Tiamat (Německo) (dříve Švédsko)
Trail of Tears (Norsko)
Tristania (Norsko)
Type O Negative (USA)
Xandria (Německo)
Xmal Deutschland
XIII. Století (Česko)
Within Temptation (Nizozemsko)
Without Face (Maďarsko)
Velvetcut (Finsko)
Virgin Black (Austrálie)
45 GraveKapely hrající gothic rock:
Alien Sex Fiend, Fields of the Nephilim, Bauhaus, Gene Loves, Sisters of Mercy, Bauhaus, Dali's Car, Flesh For Lulu, Love and Rockets, The Mission UK, Peter Murphy, Christian Death, The Cure, Jezebel, Sex Gang Children, Tones On Tail

Gothic rock má asi nejblíž k punk rocku (tzn. postpunku), ze kterého vznikl. Undergrandová scéna 80. let byla punk a gothic rockem přímo pohlcená a stála na nejvyšších příčkách hranosti. The Damned, The Stranglers, Siouxie and The Banshees Ian Curtis ze skupiny Joy Division- asi nejznámější jména této doby.
Peterem Murphym (Bauhaus) a Rozz Williams (Christian Death) dali gothic rocku největší dávku originality a tím jej nadobro oddělili od postpunku, s kterým se neustále prolínal.
Později se objevily kapely jako Fields of The Nephilim, Sisters of Mercy, The Mission, Cassandra Complex... Časem vznikalo stále větší množství kapel, které si od výše vyjmenovaných legend, přebrali každý po kousku inspirace. Takže dnes už vlastně nemůžeme s klidným svědomím například o kapele Red Lorry Yellow Lorry, že je gothic rocková. Vždy se najde někdo, kdo bude tvrdit, že hraje gothic. Electronic body music, gothic punk, dancepop- toto vše se v mnoha "gothic rock" kapelách odráží. Každý si jde svým vlastním, trochu jiným, originálním směrem. Ale některé věci jsou pro všechny písně společné: Shakespearovská témata, tragické lásky, zrady, symboly růže, melancholie, romantika, dojemnost, hořkosladká filozofie, depresivní blaho, temné a zasmušilé melodie jako hrad v Transylvánii...
Přestože samotný gothic rock vznikl z punkové anarchie, bez hranic, vyznačuje se baskytarou, monotónní chrastivou kytarou a potemnělým vokálem.
Tento styl hudby byl často ,a nesprávně, titulován názvem "gothic metal".
Ještě se zmíním o XIII. Stoletím. Nejznámější gothic kapela na české scéně. Na této kapele je dokonale vidět její postupný vývoj. Tak jako gothic vzešlo z punkové éry 80. let, tak vzešlo XIII. století z H.N.F.


A teď pro změnu slova Boba Lučana:
Což by mě mohlo urazit, ale myslím, že je na každém co poslouchá. Navíc kde je zakázáno, že nemůžu poslouchat symphonic metal i gothic rock a punk? xD
"Ty slečny, co zveřejňují své články na internetu a nazývají se "goth", ať mi laskavě prominou, ale nechť si dál poslouchají svůj symfonický metálek a gothic rock přenechají nám, starým "pankáčům", kteří jsme stáli u zrodu našeho uhrančivého stylu. Pamatuji si, když XIII. století bylo ještě H.N.F."
Tohle mě dokáže vždycky pobavit, že si ti 20-letí (tolik bylo Bobovi, když toto vyřkl) chlapci:D myslí, že jen oni mohou poslouchat TO, co poslouchají ve svém věku, ale už nemyslí na to, že oni také někdy začínali a bylo to rozhodně dřív než ve 20 letech. A jakoby holky nemohly poslouchat to samé co kluci!(jestli mi to bude někdo tvrdit, tak ze mě bude snad feministka:D:D:D). Kdyby to tak mělo být, tak se za chvíli s těchto dvacetiletých týpku stanou dědové "pařící" na dechovku někde na Živitelce a ty kapely co za mlada poslouchali jsou za čas bez fanoušku. Nová generace prostě musí být, i když sorry, budou mezi ní i holky- tak bacha. :/

Tak. A kdyby snad měl někdo připomínky, rychle pište komentář!x)

Vaše Laather Mary Pleasure

Vlastní doslov: Před malou chvíli jsem si dozvěděla, že mě Bels revenge poprosila o zpracování tohohle článku od Mary, které se rozhodla upozornit na svůj článek a malinko nadhodila, že by ho zde ráda viděla:o). Tak tedy jsem se na to vrhla a nevytkla bych Mary zhola nic, jen snad, že můj osobní názor je, že The Sisters Of Marcy byly jednou z těch raných kapel, díky kterým to vzniklo, takže bych je zařadila "víš", než jako do "dalších" kapel, které vznikly po kapelách Bauhaus a Christian Death, ale to je jen můj osobní problém a názor.
To by bylo ode mne k tomuto článku vše. Pokud si chcete přečíst další články od této autorky navštivte její stránky ZDE.
Vaše Miss Nothing
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Molekh Edelstein Molekh Edelstein | 4. února 2010 v 21:43 | Reagovat

Tak, tak. Nechceš rovnou založit občanské sdružení, které bude bojovat za čistotu gothické subkultury? A jaké zbraně ráčíte vytasit? Cenné argumenty či snad AK-47 od hrdých sponzorů z Brigády mučedníků Al-axa, abyste dokázali jiným svou svatou pravdu?
Asi jsem první, kdo Ti to píše, ale bereš to moc vážně. Gothic rock is dead, je to pravda a teď frčí jiná hudba a ty s tím nic neuděláš.
Nezamýšlím Tě nějak urazit, ale způsob, kterým zde propagujete svou pravdu je na danou věc nepříměřený a dal by se spíše očekávat od někoho, kdo bojuje například  proti potratům nebo demokracii v zemích, kde není. Bojovat za to, aby lidé si lidé mysleli, že Pikaču není digimon, ale pokémon je přinejmenším nesmírně legrační a zároveň si myslím, že z toho za půl roku vyrosteš pokud Tě to ještě nepřestalo bavit.

2 Bels Revenge Bels Revenge | Web | 5. února 2010 v 17:55 | Reagovat

[1]: Bojujeme za svou pravdu, protože se odmítáme koukat na to jak někdo gothicu soustavně ničí :p A to že to bereme vážně? Ano, protože je to věc která si brát vážně zaslouží.. zaslouží si být zveřejňována. Co ty? Kdyby tě někdo přesvědčoval že např. tvůj svetr není modrý ale oranžový, soustavně, pořád dokola, nechala by jsi to být? zamysli se.. a vůbec... my ani tak nebojujeme s pozéry, jakožto spíš píšeme pravdivé informace. Pokud nám to chceš zakázat, vrať se k absolutismu :D :D

Jinak Mary, tleskám za článek, je opravdu skvělý :)

3 Molekh Edelstein Molekh Edelstein | 5. února 2010 v 23:24 | Reagovat

"Bojujeme za svou pravdu, protože se odmítáme koukat na to jak někdo gothicu soustavně ničí :p"

- Gotiku jste nemalou mírou poškodili vy samotní. Není to tak dávno, kdy když už jsem se bavil o Gotice, tak se tím rozumělo období pozdního středověku. Naopak viktoriánská doba, ze které si vy "Gothici", tak často berete příklad s Gotikou jako takovou nic společného nemá. Pokud bych to měl někam zařadit pak časově se jedná převážně o druhou polovinu 19. století a to hlavně v Britském Impériu. Umělecký sloh, který pak této době dominoval byl sloh romantický, nikoliv gotický. Když chci nyní s někým mluvit o gotice, tak okamžitě opáčí větou a jaké poslouchám gotické kapely. Není to přinejmeněím divné. Když jsem chtěl pro seminární práci sehnat ukázky dobových obleků na fotkách, tak jsem se musel půl hodiny na internetu prodírat stránkami plných oblečení, které bych si osobně nevzal ani na maškarní ples, takže asi tak.

"Co ty? Kdyby tě někdo přesvědčoval že např. tvůj svetr není modrý ale oranžový, soustavně, pořád dokola, nechala by jsi to být? "

- Proč zrovna modrý a oranžový? Proč ne bílý nebo černý? Co tím chtěl básník naznačit? Své sympatie k jistým nejmenovaným politickým stranám? A mimochodem nejsem žena, tak prosím příště vyčasuj sloveso ve správném tvaru.

"Pokud nám to chceš zakázat, vrať se k absolutismu"

- Rád to udělám. Koneckonců je to lepší než zbankrotované, vytunelované a zkorumpované samoděržaví, které lidské práva dodržuje jen na oko.

4 foxiss foxiss | Web | 6. února 2010 v 11:53 | Reagovat

[3]: Máš ale problémy. Najväčšia rakovina v tom všetkom sú pozéri, ktorí nevedia ako to vlastne je, ale tá najväčšia sú ľudia ako TY. Je mi z toho zle.

5 black.raven :))) black.raven :))) | Web | 6. února 2010 v 13:32 | Reagovat

přesně,¨suhlasim s tebou .P
i když nejsem gothicka tedy nepatřim do gothiký subkultury,blbě se to vysvětluje .P

6 black.raven :))) black.raven :))) | Web | 6. února 2010 v 13:35 | Reagovat

pravda je důležitá :P

7 Mary Mary | Web | 6. února 2010 v 15:58 | Reagovat

Tedy. Mohu se trochu s vyvalenýma očima podivit?:-D Nečekala jsem že mi toho vytknete tak málo. Ale jsem za to opravdu dost ráda, jelikož bych nerada v něčem nerada uváděla nepravdivé informace. Moc děkuju že jste mojí prosbu vyplnili. Mockrát děkuju:) Fakt!:)

8 Mary Mary | Web | 6. února 2010 v 15:59 | Reagovat

[1]: A mimochodem, dnes "frčí" jiná hudba??:D... Já ti to neberu, ale Lady Gaga nebo Eminema kvůli tomu poslouchat nezačnu xD

9 Bels Revenge Bels Revenge | Web | 6. února 2010 v 20:22 | Reagovat

[3]: Gothica s Gotikou jakožto historickým obdobím má společné asi jako hovno s tvým oběděm :D Slovo Gothic je původně přezdívka jednoho managera a neexistuje žádný předpis jak by se měli gothové obléka. Gothic je hudební styl stejně jako metal, punk, rock nebo rap. Je to tedy HLAVNĚ O HUDBĚ. A ti kdo na net dávají obrázky s názvem Gotika nebo Ghotyka, jsou ti proti kterým bojujeme. Vyjasni si o čem mluvíš, protože jinak nemluv.

10 black.raven :))) black.raven :))) | Web | 8. února 2010 v 15:43 | Reagovat

dj sem blutengel :P

11 red.crow red.crow | Web | 8. února 2010 v 19:55 | Reagovat

dala bys sem pleas mů§j článek,co si myslim o gothický subkultuře ,? :D
sem zvědavá na tvůj názor a jiných .P

12 Shadows & Illusions Shadows & Illusions | Web | 8. února 2010 v 22:32 | Reagovat

[11]: Záleží na tom, jestli se ptáš opravdu mne anebo Bels Revenge :o). Každopádně by s tím nebyl žádný problém, ba naopak:) Byl by to přínos.

13 black.raven :))) black.raven :))) | Web | 9. února 2010 v 12:40 | Reagovat

ptam se obou dvou,byla bych ráda a možná bych se od vás dozvěděla víc věcí o gothický subkultuře :P

14 black.raven :))) black.raven :))) | Web | 9. února 2010 v 12:41 | Reagovat

ale uznávam že ten seznam sem si od vás pučila,nevadí to ?? :-)))

15 Bels Revenge Bels Revenge | Web | 9. února 2010 v 17:59 | Reagovat

[11]: [12]: Rozhodně by to problém nebyl.. no Shadows, mám teď čas, takže bych ho zpracovala, pokud nevadí :)

16 Shadows & Illusions Shadows & Illusions | Web | 9. února 2010 v 18:17 | Reagovat

[15]: Právě, že naopak:) Velmi se mi to hodí, poslední dobou mám toho moc...

17 Lea Lea | 22. dubna 2010 v 11:23 | Reagovat

ještě bych "zazelenila " Lacrimosu a London after midnight (LAM se vezli na stejné vlně jako SoM, ktří byli jejich inspirací)

18 lost lost | E-mail | Web | 30. března 2011 v 17:44 | Reagovat

velmi sa mi páči saviour machine

19 Tom Tom | 29. listopadu 2012 v 22:46 | Reagovat

V kapelách gothic rocku chybí Bratrstvo luny ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama