Něco o gotice by N@tys

10. dubna 2010 v 14:28 | Miss Nothing → onlystory.blog.cz |  Články
Je velice těžké definovat gothic, každý gothic je originál, ale přesto je něco spojuje. Myslím si, že gothica je především v duši člověka a v jeho názorech na svět. Hodně lidí si myslí, že gothici jsou satanisté, ale není to až tak pravda. Někteří sice jsou, ale jsou i gothici křesťanské víry, můžou mít jakoukoli víru, anebo nevyznávají žádné náboženství.
Gothici se zajímají o okultní vědy, zajímá je tajemno, rádi chodí na hřbitov, … zkrátka mají rádi všechno, z čeho tzv. "normální" lidé mají strach. Mají rádi depresivní hudbu, depresivní obrazy, jsou to většinou velcí čtenáři - mají rádi také poezii (např. E.A. Poe, Ch. Baudelair, atd.). Většinou čtou "fantasmagorie" nebo horory, nebo různé tajemné příběhy. Samozřejmě milují horory a scifi filmy. Hudba, kterou poslouchají, je většinou také depresivní a je to hudba tvrdšího rázu (goth metal, black metal, metal, death metal,….)
Gothic může být arogantní, anebo naopak melancholický. Hodně gothiců trpí endogenními depresemi, to jsou deprese, které nezpůsobují žádné vnější vlivy. Většinou probíhají tak, že jste v "normálu", pak máte skvělou náladu a z té se dostanete na absolutní dno, kdy často přemýšlíte nad sebevraždou, nebo si samy ubližujete, tento stav trvá někdy až týden, to je u každého člověka jiné. Jednu výhodu však tyto deprese nepochybně mají, a to tu, že díky nim dokážete tvořit krásné temné umění, ať už jsou to obrazy, básně, nebo povídky.
Někteří lidé si myslí, že gothica poznají podle jeho černého oblečení, to však nemusí být vždy pravda. Myslím si, že ve Vašem okolí je určitě pár lidí, kteří jsou gothic a vy byste to do nich v životě neřekli.
Existuje také mnoho falešných gothiců, kteří se jednoduše oblečou do černé a každému tvrdí, že jsou goth. Pravý goth to o sobě nepotřebuje říkat, pravý goth to dokazuje. Myslím, že gothicem se člověk nestává, gothicem se člověk rodí, jenom o tom nějakou dobu neví, postupem času ten svůj styl akorát pojmenuje.
Gothici se rádi scházejí s lidmi jim podobnými na tzv. gothic párty. Většina gothiců, co se oblečení týče se v civilním životě mírní, ale na gothic párty dávají svůj styl patřičně najevo. Gothica je temný a hlavně krásný způsob života.
Doslov: Já osobně jsem tento článek tuším už někde jinde četla, jen si nemohu vzpomenout kde, každopádně tento článek najdete ZDE.Nu a teď, co je zde špatně? "Gothica je především v duši člověka a v jeho názorech na svět." Všichni víme, že tomu tak není a už vůbec není pravda, že gotici jsou satanisté! U gothic subkultury je hlavní hudba, kterou rozhodně není black metal, goth metal, death metal, nýbrž death ROCK!, post-punk,gothic ROCK, darkwave, EBM,dark electro a další…). Že milujeme horory a sci-fi? Teď budu mluvit sama za sebe a říkám, že horory jsem měla ráda, ale pak jsem zjistila, že je to to samé a začalo mě to dosti nudit,ovšem literatu mám velmi ráda a k sci-fi literatuře a především filmům jsem neměla vztah nikdy. Gothici se nedají povahově zaškatulkovat, tak jako nikdo na celé planetě. Gothici jsou různí, mají různé povahy a deprese? Deprese mívá každý! Dokonce si někdy říkám, že častěji je deprimovaná chudák moje kamarádka, která s gothic subkulturou nemá nic společného a poslouchá pop,disko atd. to znamená, že toto vyvracuji, gotici mají deprese stejně často, jako např. diskáči či technaři. Na každého to jednou celé padne. Tvorbu gotici mají krásou, to ano,ale neznamená to, že musí být v depresi aby něco takového napsali a taky to, že nikdo jiný na světě nemůže mít pěknou tvorbu to nezáleží opět na tom, jestli je člověk gothic. Jistě a oblíbená fráze "Gothem se člověk rodí" a teď si drze troufnu použít slova slečny Rauny "Nesmiem zabudnúť na to, že gothikom sa človek rodí. Z toho teda vyplýva, že gothica je asi nejaký druh choroby, vrodenej vady, pretože s takými veciami sa ľudia rodia a nie s členstvom v subkultúre." Ta to řekla opravdu krásně ve svém článku, který naleznete ZDE.
Vaše Miss Nothing
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 red.crow red.crow | 10. dubna 2010 v 15:41 | Reagovat

gothická subkultura je hudební a ty žánry jak si menovala tam patří,jako je post-punk,gothic-rock,darwawe,EBM,dark elektro,elektro-goth :D že gothici neposlouchaj metal je jasný,ale můžou když chtěji,já nejsem gothicka a posloucham menovaný žánry +metal a sem tam asijskej pop 'ten je povrchní,pro zábavu'. horory má rád každej člověk a nemusí být gothic,depresivní hudbu maji spíš emáci,který se řezaji a tvrdí 'svět je zlej' nebo ty 'dárk ívl' neboli pozéři :D nesnášim tyhle typy lidí :D podle ě by měl mít člověk kterej se zajímá o gothickou subkulturu přehled a furt si něco zjištovat a ten kdo si na to hraje a tvrdí o sobě že je to a to by s tim měl přestat i když je to jeho věc ale vrhá tim špatnej obraz na ty který se o tom zajímaj nebo sou :D

2 red.crow red.crow | 10. dubna 2010 v 15:42 | Reagovat

taky toho nevim nejvíc ale vim toho víc než jindy,sem tomu blíž a to mě těší .D

3 Shadows & Illusions Shadows & Illusions | Web | 10. dubna 2010 v 17:28 | Reagovat

[1]: Jistě:). Goth může samozřejmě poslouchat kromě již několikrát zmíněných žánrů i metal anebo disko, které jsem zmínila v článku:). To už je individuální:).

4 AngelofDeath AngelofDeath | 10. dubna 2010 v 19:13 | Reagovat

jen bych chtel dodat ze clovek se asi nerodi jako gothic ale rozhodne se musi rodit s neakymi vlohy ke gothice jinak by pri pohledu na goths odvratil zrak a pri poslechnuti gothic hudby hudbu vypnul

5 Mary Mary | Web | 10. dubna 2010 v 21:53 | Reagovat

docela mi přijde, že se tohle všechno, co vy ( asprávně) vyvracíte, se tak nějak opakuje, pořád to je o nějakém neexistujícím gothic metalem, o depresích, sebepoškozování, hřbitovech a satanismu. POřád ty stejné neinformovanosti. Jako kdyby všichni kopírovali stejný článek, když už mají potřebu něco o gothic subkultuře psát...achjo,,,

6 crow crow | Web | 13. dubna 2010 v 10:12 | Reagovat

[5]: pravda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama