Ghotika by Babsy

16. července 2010 v 16:45 | http://babsyblog.blog.cz/0801/ghotika |  Články
Asi vás tahle rubrika překvapila...to je dobře :)
Všem vám asi něco říká gothika. Někteří z vás se k této subkultuře i hlásí. Nebo by se aspoň rádi hlásili. A v tom je ten problém, který mě přivedl k napsání tohoto článku. Nikdy jsem nepatřila k žádné subk. Ani jsem neměla potřebu. Ale jednou jsem na netu narazila na něco pro mě. Subkulturu do které se nemusím stylizovat. Nemusím se měnit. Ta subkultura byla o mě. Našla jsem něco co jsem nehledala. Gothiku. Subkulturu bez pravidel. Nediktuje styl, náboženství, názory. Můžu být sama sebou. Jediné co Goths spojuje je Temnota :) (v duši :))). Temný styl života, přemýšlení, romantika temna.
Moje nadšení však brzo uhasili sami Goths. Přestože subkultura vyvyšuje toleranci a svobodu, jedno omezení má. Gothika je hudební subkultura. Neposloucháš goth hudbu, nejsi Goth. Nechci teď kritizovat, chápu, taky by byl divnej punkáč co neposlouchá punk. Chtěla jsem dál se subk. sympatizovat, hodně mě ale mrzeli komentáře o "pózérech". Nechodim v černym abych byla drsná, ale protože se v černé cítim dobře. Mám ráda gothické obrázky. A to i přesto, že do Gothiky vůbec nepatří.
No ale abych se teda dostala k té horké kašššši.
Na jedné straně tady máme Gothiku. Subkulturu, která stojí na hudebním stylu. Na druhé straně stojí stovky lidí, kteří jen tak obcházejí okolo. Také mají v duši Temnotu (temnota nerovná se zlo bacha na to!!)Rádi by někam patřili. Už nechtěj být jen "pózéry." Takže pojďme si vytvořit vlastní subkulturu. Trochu odvážný co? ale proč ne? Subkulturu bez pravidel. 100% tolerantní. Dlouho jsem o tom přemýšlela. Taky o názvu. Myslim, že Ghotika se hodí. Kdo trochu zná, pochopí proč. Takže já se veřejně hlásim za prvního Ghotika!!
Kdo se přidá?
Byla bych ráda kdyby se tenhle článek co nejvíc rozšířil (se zdrojem :)). Možná je to jen kravina která zapadne, ale určitě je vás dost co pochopíte o čem mluvim. Snad....
Doslov: Na tenhle článek jsem narazila už dávno dávno tomu, ale když jsem zase hledala něco, co bych mohla dát tady, článek se vynořil na světlo. Slečna dostala hodně ostrých komentářů, já sama když jsem to četla, tak jsem se jejému nápadu zasmála, ale pak mě napadlo, že pokud ji nějak Goths vyštvali, možná to taky byla chyba. Myslím,že ji mohli ukázat hodně z hudby, která lze být chápána jako gothic hudba, vždyť škála je dnes velká, ale pokud s ní měli tu trpělivost a vysvětlili nebo sama si našla, jaká hudba k tomu zapadá a nic z toho se ji nezalíbilo… je mi líto. Už aspoň, ale vím, jak vznikají další pozéři, protože jestli se někdo rozhodne přidat k tomuto. Je vše jasné.
Vaše Miss Nothing
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 17. července 2010 v 10:50 | Reagovat

Ono..nápad to nie je zlý...tá kopa rádobygothikov by vytvorila snáď väčší počet ako samotní gothi :D
Ale zase, ten názov je veľkým kameňom úrazu...ono...na internete by sa to prípadne ešte rozlíšiť dalo, čo sa týka písaného textu, ale v hovorenej reci by vela rozdielov nebolo a opat by to vsetko len skoplikovalo.
Keby si dali iný názov tak nech si pre mna za mna robia co chcu...nech sa volaju co ja viem..darkeri, alebo deti temnoty...ale nie gothici ani ghotici

2 Mary Mary | Web | 25. července 2010 v 21:23 | Reagovat

{ No zlý úmysl slečna jistě neměla...jen by to přeci v názvu chtělo sakra větší originalitu, když se gothic nebo ghotic vysloví, pozná někdo co z těch dvou věcí myslí? Ovšem kdo tvrdí že gothic se správně píše ghotic... to je jiná,,, a hloupá "pravda"...}

3 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 14. února 2012 v 23:07 | Reagovat

Ona je ten zprávný GOTH!

[2]: Jo máš pravdu.

4 Phoenix Phoenix | 5. ledna 2014 v 14:40 | Reagovat

Přesně.  Souhlasím s Autorkou Babsy. Gothici samotní nás vyštvávají. Není to dlouho co mě skupinka "Goths" nazvala pozérem protože poslouchám i jednu píseň od Nightwish. Líbí se mi i ten kytarista Marco. Jenže je jedno jestli si jednou za uherskej rok poslechnu The Phantom Of The Opera, jinak neustále poslouchám XIII. Století. Tarja podle mne má skvělí operní hlas. Možná je to skupina pro pozéry ale je to skvělá píseň.  Líbí se mi. A je nespravedlivé od "tolerantní" subkultury slyšet nadávky kvůli jedné ubohé písni. Toď vše.  Chápu Babsy. Kritika mi nevadí,  klidně ji pište akorát potvrdíte to o čem Babsy psala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama