Gothic

6. července 2010 v 22:34 | www.marpelblog.estranky.cz/ |  Články
 Co znamená "gothic"? V následujícím článku se vám pokusím vysvětlit, co a kdo je gothic. Předem upozorňuji, že je to můj názor a komu by se náhodou nelíbil, tak si ráda poslechnu kritiku.
Je velice těžké definovat gothic, každý gothic je originál, ale přesto je něco spojuje. Myslím si, že gothica je především v duši člověka a v jeho názorech na svět. Hodně lidí si myslí, že gothici jsou satanisté, ale není to až tak pravda. Někteří sice jsou, ale jsou i gothici křesťanské víry, můžou mít jakoukoli víru, anebo nevyznávají žádné náboženství.
Gothici se zajímají o okultní vědy, zajímá je tajemno, rádi chodí na hřbitov, … zkrátka mají rádi všechno, z čeho tzv. "normální" lidé mají strach. Mají rádi depresivní hudbu, depresivní obrazy, jsou to většinou velcí čtenáři - mají rádi také poezii (např. E.A. Poe, Ch. Baudelair, atd.). Většinou čtou "fantasmagorie" nebo horory, nebo různé tajemné příběhy. Samozřejmě milují horory a scifi filmy. Hudba, kterou poslouchají, je většinou také depresivní a je to hudba tvrdšího rázu (goth metal, black metal, metal, death metal,….)
Gothic může být arogantní, anebo naopak melancholický. Hodně gothiců trpí endogenními depresemi, to jsou deprese, které nezpůsobují žádné vnější vlivy. Většinou probíhají tak, že jste v "normálu", pak máte skvělou náladu a z té se dostanete na absolutní dno, kdy často přemýšlíte nad sebevraždou, nebo si samy ubližujete, tento stav trvá někdy až týden, to je u každého člověka jiné. Jednu výhodu však tyto deprese nepochybně mají, a to tu, že díky nim dokážete tvořit krásné temné umění, ať už jsou to obrazy, básně, nebo povídky.
Někteří lidé si myslí, že gothica poznají podle jeho černého oblečení, to však nemusí být vždy pravda. Myslím si, že ve Vašem okolí je určitě pár lidí, kteří jsou gothic a vy byste to do nich v životě neřekli.
Existuje také mnoho falešných gothiců, kteří se jednoduše oblečou do černé a každému tvrdí, že jsou goth. Pravý goth to o sobě nepotřebuje říkat, pravý goth to dokazuje. Myslím, že gothicem se člověk nestává, gothicem se člověk rodí, jenom o tom nějakou dobu neví, postupem času ten svůj styl akorát pojmenuje.
Gothici se rádi scházejí s lidmi jim podobnými na tzv. gothic párty. Většina gothiců, co se oblečení týče se v civilním životě mírní, ale na gothic párty dávají svůj styl patřičně najevo. Gothica je temný a hlavně krásný způsob života.
Vlastní doslov: Jako názor fajn beru, je to její názor, ale některé informace má přeci jen mylné. Opět tady omývá to, že goths musí mít tu "duši". Spousta goths si nemusí vůbec dát za jedno v názorech. Spousta si odporuje, ale je pravda, že na většinu věcí stejný názor a pohled máme, ale nemusí se to brát jako samozřejmost. Neřekla bych, že samozřejmě milujeme horory a sci-fi filmy. Vím o pár goths, kteří horory vůbec nesledují a já osobně ráda sci-fi nemám… Metal, metal, metal… To vážně nikdo nedokáže narazit na kvalitní weby jako např. sanctuary.cz nebo cavern.cz? A samozřejmě další..
Tam by se zjistilo, že vše vzniklo z punku a že žánry jsou gothic rock, death rock anikde nic o metalu. S těmi depresemi, každý má svou depresi někdy. Ať už je gothic nebo ne. Je to lidské a vždy to má nějaký podnět, ať už jen vzpomínka na něco nepěkného, nebo počasí anebo stres… Tohle si jednou za čas prožije každý, není to jen "prioritou" goths! A áno, na tohle jsem se těšila. Ti "falešní gothici". Někteří mluví o těch falešných aniž by věděli, že sami jsou tak trochu "falešní" a označují za ty špatné třeba zrovna ty, co tomu rozumí, co ví skoro vše o historii, co poslouchají ty nejznámější goth kapely… A gothici to ani nijak přeci nedokazují, jen se oblíkají do toho, co se jim líbí, v čem se cítí dobře a někdy i do toho, co nosili a nosí jejich hvězdy, ale co potom ti, kteří oblečením splývají s davem a jen si tiše poslouchají v MP3 svou hudbu, ti to nijak nedokazují a možná ani nedostanou příležitost to dokázat a proč? Protože jim nikdo nemá šanci, nikdo by od takových obyčejných lidí nečekal, že něco takového budou poslouchat. A ještě poslední věc, gothem se člověk nakonec opravdu nerodí. Goth může být kdokoli i člověk, který k tomu neměl skoro žádný vztah do svých, pff řekněme 16 let. Když uslyší hudbu, zalíbí se mu, zjistí si správné informace a bude se mu to zamlouvat, najde v tom inspiraci a to, co hledal, může se gothem stát, ale také nemusí…
Tak snad jsem to řekla správně, pokud ne, prosím o opravdu, ráda to tady edituju:o). Jsme tady přece kvůli správným informacím.
Vaše Miss Nothing
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 8. července 2010 v 11:30 | Reagovat

Najviac ma na takýchto článkoch pobaví to ich "tento stav trvá někdy až týden (akože depresia)"
skutocná depresia totiz zvyčajne trva aj viac ako 2  tyzdne..také tyzdnove depky nie su nic zvlástne...
Alebo aj to(neviem či to v tomčlánku bolo, už ma popravde nebaví ich citt, ale kedze si to nespominala tak asi nie), že niekto napíse ze neoblieka sa ako goth, pretože na to nemá peniaze :D haha..vtip dna..:D
moj najlacnejsi outfit ma stal euro (to je 30 korun)...tak nech mi nitko nehovori, že je to drahe :D

2 onni onni | Web | 30. srpna 2010 v 15:06 | Reagovat

Mozna bych doporucovala zridit si nejakou rubriku, kde by se hazely podobne clanky, jakoze jakesi zajimavosti, ktere by se mely brat s nadhledem, nebo v ramci recese, nebo ze srandy, protoze "zloghotycy" vetsinou ctou jenom prvni odstavce a uz vubec ne dovetky ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama