Gothic muzika I. - Darkwave

17. srpna 2010 v 2:41 | Bels Revenge |  Články
Jedná se vlastně o tři díly "seriálu" o gothické muzice. Původně jsem to měla u sebe na blogu, ale mnozí z Vás vědí, že temnestranky jsem pozastavila. A byla by škoda, aby články o gothice upadly v zapomění. Proto je sem postupně dám (nebojte, jenom ty tři o muzice, takové nám tu, pokud vím, chybí). Bels

Takže prvním dílem mích článků o gothic muzice bude DARKWAVE!


Historie- Darkwave (nebo taky Dark Wave) vznikl někdy ke konci 70.let. Darkwave se rozvíjel jako hudba s podtónem smutku a zamyšlenými texty. Kolem roku 1980 vzniklo samostatné darkwave hnutí. Jeho členové se často označovali jako wavers nebo dark wavers. V mnoha zemích darkwave ovlivnil a prolnul se se začínající gothickou subkulturou.

Darkwave se prvně objevuje jako popisek new wave a post punku (třeba jako začínajícího gothic rocku, který se ještě neoznačoval jako gothic rock). Tento pojem charakterizoval potemnělou a deprimovanou hudbu kapel jako Bauhaus, Joy Division, The Cure, Siouxsie and the Banshees, The Chameleons, Cocteau Twins, Anne Clark, Fad Gadget, Gary Numan, nebo Depeche Mode.

V darkwave můžete slyšet kytaru, basu, syntetizátory, bicí, piano, flétnu, housle a klarinet...

Tak to by stačilo a nyní už k tomu co si poslechnu já (jsem hrozná vy by jste se chtěli dovědět tolik z historie a já vám sem cpu ukázku co?? Ale že jste to vy, informace k tomuto mému článku jem čerpala z této stránky ... takže zbytek se můžete dočíst tam ;o) )

Otto Dix ... poměrně nová kapela, vznikla v roce 2004. Je to ruská skupina pojmenovaná po stejnojmeném malíři s Ruska. Zpěvák se jmenuje Michael Drau (ano je to zpěvák, i když kdybych to nevěděla, řekla bych, že ty písničky zpívá zpěvačka...) Jeho písničky jsou plné temnoty a stínů, avšak zpívá naprosto dokonale a čistě... Otto Dix vydali zatím (pokud vím) 4 CD...4. CD je naprostá novinka..(vydaná v březnu 09) ... a nyní již ukázka..(P.S. při ní jsem pochopila kde se vzala pověra gothic=sebepoškozování xD)

__flashReplacement__Bels Revenge.

Původní článek naleznete tady - http://temnestranky.blog.cz/0908/gothic-music-dil-i

btw. pokud vám nefunguje písnička, naleznete ji zde - http://www.youtube.com/watch?v=nkHtGfwoPkc&feature=related
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama