Skutečná Gothic Subkultura

14. září 2010 v 11:46 | Miss Nothing |  Články
Gothic subkultura je hnutí určité skupiny lidí, poslouchající stejný hudební styl a oblékající se do určitého typu oblečení. Důležitá je hudba. Bez hudby by gothic hnutí nevzniklo. Všechno ostatní už je více méně individuální, ovšem prvním viditelným znakem, kterým se goths liší je oblečení.
Zde se dostáváme do určité spojitosti mezi hudbou, oblákání a vůbec s historií. Gothic hudba se vyvinula z PUNKU. V 80.letech zaplavila Velkou Britanii vlna punku a některým lidem se to nelíbilo a rozhodli se vzbouřit a vytvořit také něco jiného, co by zaplavilo svět a to se také povedlo. V 80.letech vzniká hudební styl nazvaný gothic rock, který se vyvinul z post-punku. Měl v sobě punkové prvky, ovšem temný nádech, klidnější atmosféru a temné texty a v tomhle všem viděla spousta lidí inspiraci.
Jak už jsem zmínila, vše vzniklo díky punku, proto první oblečení, které první příznivci tohoto stylu začali nosit, se až tak od punkerů nelišilo. Vysoká číra, upnuté kalhoty, bundy s nášivkami oblíbených kapel, roztrhané punčochy navlečené na rukou… Ale především černá barva a výrazné líčení. Záměrem toho všeho bylo vzbouření, chtíč šokovat, lišit se a odtrhnout se od většiny.
Gothici ovšem nejsou pouze posluchači stejné hudby a stejného stylu oblékání. Každý v tom může vidět něco dalšího a jiného, možná by se, ale celkově dalo říct, že gothic subkultura je jedním z možných způsobů, jak najít sám sebe, jak zapadat mezi určitou skupinku lidí, ale přesto být jiný, originální, nápaditý ale především být originál. Spousta goths proto upřednostňuje DIY - tedy udělej si sám. Dále také mají podobné názory, podobné koníčky a další věci. Říkám podobné, protože jak už to tak bývá celkově, ne s každým souhlasí a ne každého baví to, co druhé. Gothic je vyjádření své individuality.
Vrhněme se, ale teď k hudbě. Již zmiňovaný gothic rock, post punk, death rock, darkwave, new-wave, dark ambient, synthpop, batcave atp. Do všech těchto stylů můžeme zařadit snad všechny gothic kapely; The Sisters of Mercy, Siouxsie and The Banshees, Bauhaus, Christian Death, Gitane Demone, Bella Morte, The Birthday Party, Joy Disaster, Theatre of Hate, Joy Divison a další.
Vaše Shadows & Illusions
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 14. září 2010 v 14:07 | Reagovat

Pekne pekne..môžem to hodiť do klubu? :p

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama