Co je to Gothic styl?

29. října 2010 v 12:42 | temno.estranky.cz |  Články
Ou, tak nwm jak to vysvětlit.
Gothic je způsob života, způsob myšlení, cítění, hudby, umění, oblékání, líčení... Gothic lidi spojuje záliba v temnu i když ona to záliba není tak docela, je to naše součást, je to druh depresivní, temné poezie, je to temné umění s nádechem smrti, je to styl hudby. Jsou to pocity, myšlenky, názory. Zkrátka a dobře, je to temnota, která je všude kolem a gothik dokáže z této temnoty udělat něco naprosto fascinujícího a krásného. Slovo Gothic pochází z anglického ghost=duch, bude to pravděpodobně od našeho vzhledu a zálibě v hřbitovech :). Také sloužil jako pojmenování středověkého výtvarného slohu (12.-15. století), později jako pojmenování hororové atmosféry v knižní podobě (Edgar Allan Poe, Charles Baudelaire, Stoker), oboje spojovalo umění z kterého sálá něco děsivého a temného. Nejdříve ovšem tento termín vznik z jména Germánského kmene Vizigótů, odtud vzniklo v renesanci označení gothic=barbarský.

Většinou ale lidé náš pohled na svět nechápou, zdáme se jim být šílení. také o nés kolují různé pověry, které nejsou pravdivé. Snad nejaký pomatený psychopat kdysi neco udělal a řekl, že to on může, protože je gothik...Také se říká, že gothici jsou satanisté, jistě, když někdo nezasvěcený vidí člověka v černé barvě, automaticky to musí být satanista...nedávno mě rozesmál jeden člověk podobného typu v parku, co mi na tohle řekl, že tady v ČR je ještě těžká doba trilobitů a lidé na tohle nejsou zvyklí. měl naprostou pravdu, vždyť gothické hnutí vzniklo ve Velké Británii a tam je taky Gothiků nejvíc v ČR se odhaduje těch pravých goths pouze 300, nepočítám pozéry, jen to malé jádro, které v tom opravdu žije. Najde se spíš větší množství křesťanů gothiků, než satanistů. Ale nejvetší počet Gothiků nemá žádnou víru.

Gothika je tedy způsob jak být sám sebou, jak se cítit dobře v tom, co nás baví bez omezování. Je to způsob nalezení krásy v tom, co ostatní považují za strašné a smutné. A nepotlačování temnoty v sobě, kterou máme vrozenou. Neexistuje žádná definice goths, liší se každý i když máme většinu vlastností společných. Nikdo se nestává gothikem, každý pravý gothik se jím už rodí.

Gothici mají také jednu ůžasnou schopnost a to je brát lidi takové, jací jsou, nemusíte si před námi na nic hrát a bát se, že nás vyděsíte, my vás stejně prokouknem a když se nám už ukážete v pravém světle, budeme na vás mít stejný názor. Jediné, co nesnášíme jsou pomluvy, přetvářku a povýšenost, zradu.

Gothici se často zajímají o magii a nadpřirozeno a vůbec o věci, které jsou v této době tabu a skryté. Součástí gothic subkultury je také hudba, vždy´t gothic z hudby vzešel, ale nesouhlasím s tím, že by gothic byl hlavně o hudbě, podle mě je to spíš způsob života a myšlení. Poslouchá se gothic, rock, metal, vážná hudba, industrial... Poslouchá se tzv. old school gothic, jsou to kapely z 80.let.

Také bych chtěla vyvrátit fámy o tom, že gothici jsou jen blázniví puberťáci. Podle lidí jsme blázni, trpíme depresemi, máme zálibu v černé barvě, v depresivních obrázcích a poezii, podivné temné hudbě. V noci se vydáváme ven, chodíme na hřbitov a fascinuje nás nadpřirozeno a smrt...V podstatě to je pravda, ale nám se nezdá, že děláme něco jinak, něco šíleného. My prostě takto žijeme a vyhovuje nám to. Většina goths pubertu jako takovou neprožila, dospěli dřív a chápou věci, které jsou jejich vrtevníkům utajené. Gothici nejsou jen puberťáci, gothici jsou i dospělí lidé, důchodci, jen to u nich už moc nepoznáte. Ostatně gothic není o oblečení a vzhledu, můžete vypadat jako většina lidí na ulici a v nitru být gothik, aby jste se tak oblékali vás nikdo nenutí.

Gothici mají deprese a jsou posedlí smrtí...Tohle si také lidé myslí. Jestli si tohle o nás lidé myslí, tak se jim ani nedivím, že si myslí, že jsme šílenci. Ale vraťme se k názoru, že máme deprese a jsme posedlí smrtí a dokonce krví.. Převážná většina Goths má deprese, nejčastěji endogenní. Tyto deprese nás provázejí a pravděpodobně se jich nezbavíme, ale pomáhají nám tvořit naše temné, depresivní umění. A co se týká smrti, opravdu nás fascinuje, my se jí ale nebojíme, bereme ji jako součást života a žijeme s ní. Deprese ale nejsou podmínkou, v žádném případě nejsou gothici pořád na dně, jsme taky štastní, smějeme se a rádi se bavíme, třeba na gothic srazech......
Doslov:
Už od prvních slov, jsem měla tušení, že to zase nebude to pravé ořechové. Gothic není odvozeno od slova Ghost, tak nějak do dnes se přesně neví, jak toto označení vzniklo, gothici nemají zálibu v chození na hřbitovy, někteří to dělají jiní ne, každopádně tam nesedí celé dny a navíc každý člověk jednou za čas na hřbitov zajde. V druhém odstavci se míchá až moc věcí najednou. Autor článku nepočítá pozéry, ale většinu informací načerpal od pozérů. A ovšem, zase naše oblíbené "Gothikem se člověk rodí." Člověk se rodí jako člověk. Svůj styl si s odstupem času každý hledá sám. Konečně se tady dostáváme ke kamenu úrazu…zřejmě. Někteří lidé, co se považují za goths, znají historii, vědí že díky hudbě gothic hnutí vzniklo, ale nepovažují hudbu za nejdůležitější. Tohle je asi jenom věc názoru, hlavní je, že takoví lidé znají historii, než pozéři, kteří znají pojem gothic jen díky silně gothic kapelám jako jsou Evanescence, Within Temptation nebo Nightwish. Co se týká depresí a dalších věcí, popsaných v posledních dvou odstavcích, tohle je taky individuální. Každý člověk je jiný a problémy a všechno kolem, snáší jinak.
Vaše Miss Nothing
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 madpire madpire | 21. ledna 2011 v 11:03 | Reagovat

Vždicky pobaví číst si ten ohraný článek : "Co je Gothic" xD

2 Gwendolyn Gwendolyn | 14. července 2014 v 21:45 | Reagovat

Gothic nepochází ze slova ghost, ale z názvu východogermánského etnika, jimž se říkalo gótové.

3 Libro Libro | 15. července 2016 v 13:24 | Reagovat

Je dobře že někdo je to schopnej vysvětlit bez toho abych si musuel pořizovat slovník pojmů z oboru psychiatrie a psychologie

4 Emoušek-Psychoušek Emoušek-Psychoušek | 8. února 2017 v 16:25 | Reagovat

Gothic už zabil EMO holku.

5 Knight Rider Knight Rider | E-mail | 29. července 2018 v 17:58 | Reagovat

Reakce na článek Co je to Gothic Styl ?

Moc děkuji za vysvědčení co je to Gothic Styl .
Jsem fanda rocku a trochu i metalu ale přesto se v sobě nemohu vyznat ?
Přečel jsem si tento článek a vím že nejsem Gothik a také nejsem pozér .
A přesto se mi vaše móda se mi líbí a tak si říkám jestli tohle v pořádku ?
Děkuji za vaší odpověď
S pozdravem Knight Rider

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama