Gothic Styl by Nelien

29. října 2010 v 13:12 | nelien.blog.cz |  Články
Asi jste si všimli nové rubriky s názvem Gothic :) Ano, v této rubrice bude přibývat vše, co se gothic týče a co nějak souvisí se mnou. Jelikož gothic styl miluju, je mým životním stylem a díky němu jsem taky konečně našla sama sebe. Jsem goth nebo chcete-li gotička a první článek je o tom, co že to gothic vůbec a o čem je.
Spousta lidí dneska ani netuší, co to gothic vlastně je. Poznala jsem to na vlastní kůži. Už se mi stalo nesčetněkrát, že o mně lidi řekli, že jsem satanistka. Přitom gothic se satanismem nijak nesouvisí! Samozřejmě můžou existovat goth lidi, kteří v satanismus věří, ale to už je jejich věc, samotný gothic styl nemá se Satanem nic společného.
V tomto článku budu psát pouze svůj názor, může se lišit s názorem ostatních gothiků, ale o tom to přeci je, ne? Nikdo z nás není stejný, ani lidé, kteří mají stejný styl. Každý svůj styl vnímá a bere jinak, pro někoho je základ v hudbě, pro někoho v oblékání, pro jiné ve způsobu myšlení a řekla bych fylozofii.
U mě je to všechno dohromady :)
V dnešní době už se gothic hodně rozrůstá a na ulici můžete potkávat stále více lidí právě tohoto typu, většinou jsou to dívky. Já bohužel žiju na malém městě, kde jsem asi jediná gotička, takže se na mě lidi dívají trochu divně :D Zato se nám tu pěkně rozrůstá emo, ale to bych odbočila.
Pro mě je to velká radost, když vidím, jak začíná být gothic styl stále víc oblíbený a taky známější. Na internetu můžete najít minimálně tři gothshopy, z nichž můj nejoblíbenější je Nosferatu, kam i ráda chodím nakupovat osobně. Zrovna ve čtvrtek jsem si tam koupila nový boty :D
Pro mě je gothic především o způsobu myšlení a o pohledu na svět. Když je někdo gothic, neznamená to, že neustále trpí depresemi a je pořád smutný, to jsou jenom žvásty. Ani neplatí to, že vzíváme Satana či Ďábla a jiné pekelné síly.
Goth lidé ale vidí krásu tam, kde ji ostatní lidi nevidí. Krásu v temnotě, jakýmsi zvláštním způsobem nás přitahuje všechno tragické a smutné, ačkoli sami trpět netoužíme, milujeme vše morbidní a temné. Častá je i záliba v posmrtném životě - mě posmrtný život přímo fascinuje! A všechno, co souvisí se smrtí.
Někdy může gothic i tak trochu souviset s čarodějnictvím a magií. Já věřím v magické síly, v nadpřirozeno a všechno mystické. Přitahuje mě černá magie, ačkoli vím, že je špatná. Velmi známá je také záliba gothiků chodit večer na hřbitovy. Musím se přidat, jelikož jsem to už párkrát zkusila a je to něco úžasného :D To napětí, strach, pocit nadpřirozena všude kolem vás...
Typické pro gothic je také způsob oblékání, líčení a nošení výrazných šperků. Nic z toho ale není zásadou, člověk může vypadat úplně nenápadně a i přesto může být goth, pokud se tak cítí a tak i uvažuje.
Gothic lidé také můžou mít i spoustu dalších úplně obyčejných zájmů. To, že máme svůj styl a věříme v určité věci ještě neznamená, že jsem fanatici a nic jiného nás nezajímá. Já mám spoustu dalších končíků, které s gothic nijak nesouvisí.
Co se týče oblékání, nosí se převážně černé barvy, ale také rudé nebo fialové. Nejčastější jsou sukně, různé topy nebo korzety, návleky na ruce, vysoké a mohutné boty.
Líčení je také v tmavých barvách, důležité je zvýraznění očí - silné černé linky, tmavé stíny, řasenka... Večer můžete nosit i černou nebo fialovou rtěnku, všechno závisí jen na vás. Typické je i bledá až bílá pleť, ale není to zásadou. Já mám pleť snědou od přírody a tak se mi to líbí.
Barva vlasů: opět je nejčastější černá. Může být ale i temně rudá a hodně dobře vypadají i dlouhé blond vlasy, třeba černě podbarvené. Vlasy mají být rovné, ale zase to není pravidlem, nosí se i vlnité.
O všech těchto věcech související s módou se ještě detailněji rozepíšu v dalších článcích ;-)
Důležitá je také hudba. Často se poslouchá tvrdá hudba jako je metal nebo gothic rock, známé kapely jsou například Evanescence, Nightwish, Slipknot...
Takže to by byl tak zhruba základ o gothic, převážně tedy můj názor - tedy to, jak gothic vnímám já.
Budu ráda za komentáře a zatím se loučím.
Doslov: Myslím si, že výstižněji než Tammy, bych se k tomuto článku nevyjádřila, proto se omlouvám, že to takhle drze kradu, ale slečna se vyjádřila ke článku jasně.
22. Tammy | Web | 30. prosince 2009 v 22:46 | Reagovat
eeehm, já k tomu prostě musím něco říct protože to co vidím... takže tohle všechno co píšeš je sice pěkné ale Gothic je za 1. subkultura, 2. vznikl v anglii v klubu batcave ALE s nightwish ani slipknotem nemá nic společného!!! Je to hudební subkultura, ale poslouchá se gothic rock. A nightwish je s prominutím metal a patří tedy spíše k metalistům. Takže co se týče hudby (a ona je celou podstatou gothiky) jsi poněkud hodně vedle. Radši si najdi třeba na youtube Sisters of mercy, Pages of nephilim, XIII. století apod. Pakliže se nechceš řadit k obyčejným pozérum :)) No a ještě na konec musím říct, že já si ze začátku také myslela, že tohle všechno co píšeš je pravda... myslí si to většina lidí, protože tohle všechno je nejvíce rozšířené. I mě štvalo když někde vtrhl na blog nějaký člen subkultury a tohle všechno říkal, také jsem tomu enchtěla uvěřit a hrozně mě to štvalo. Ale po čase jsem se přesvědčila, že tak to prostě je a akceptuji to :) A vám všem doporučuji totéž. A aby jste si nemysleli, že jsem si to vše vymyslela tak pár odkazů, nevadí-li :) http://gothictrue.blog.cz/
http://lumenn.blog.cz/0911/gothic
Vaše Miss Nothing
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 1. listopadu 2010 v 13:26 | Reagovat

Toto ste už videli?
http://nicewalk.blog.cz/1009/gothictrue-blog-cz-ano-zase-ta-gothika-aneb-das-waren-zeiten

2 Petra Petra | 30. prosince 2010 v 20:22 | Reagovat

Pěkný článek. Taky to tak vidím. Ovšem že u nás nebyl takový vývoj gothiky jako v anglii a americe a spousta gothik lidí poslouchá metal a já v tom nevidím problém ani cestu pryč od gothiky. Jistě také záleží na textech kapel např. takový Nightwish mají pro mne i gothický smysl.

3 Phoenix Phoenix | 5. ledna 2014 v 15:12 | Reagovat

[2]: Ano!!! Konečně někdo kdo řadí Nightwish (třeba jen z malé části jako já) do Gothic. Děkuji ti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama