Gothic music III.díl - Post punk

6. srpna 2011 v 15:29 | Bels Revenge |  Články
Ahoj lidi! :)
Dneska další díl o gothické muzice z mého starého blogu. Není moc dlouhý, ale snad alespoň hudební ukázky potěší srdce každého milovníka post punku ;)
Užíváte si prázdniny? Byli jste někdo na nějaké gothické akcičce? Dávejte odkazy na fotky, můžou se objevit na našem blogu! .)
S pozdravem Bels Revenge..A po dlouhé době jsem si pro vás připravila další díl povídání a gothické hudbě... Bez tohoto "druhu" hudby se snad goth neobejde, i když musím přiznat, že mám mnohem raději darkwave, nebo gothic rock než Post Punk :)
....takže po krátkém úvodu jdeme na věc.....

POST PUNK

Hudební styl vznikl v 70. letech, dá se říci že dříve než samotný gothic styl. Samotný termín post punk byl ovšem použit až v roce 1980 jedním kritikem, jehož jméno je Greil Marcus a to v magazínu Rolling Stone. Byl zmíněn ve spojitosti se třemi kapelami a to: Gang of Four, The Raincoasts a Essential Logic. Styl byl hlavně o odmítnutí pop-music. Styl je obecně hodně příbuzný gothic rocku, z post-punku rovněž vzešel horror-punk.
To by stačilo o do teorie, myslím si, že se toho nejvíc naučíte z ukázek ;)

Za prvé si pustíme ono Gang of Four s písničkou To Hell with PovertyDalší nám zahrají, také již zmínění, Essential Logic s písní Fanfare in the garden.


Tak a nyní už k známějším ... snad každý alespoň podle názvu zná Joy Division ... a já vám je představím písní Shadowplay.A poslední nám zahrají třeba In corridors (japonská kapela, možná ne tak známá) s písní The last ray :) Není to čistý post punk, můžeme slyšet prvky new wave.


Tak to je vše o post punku :) Vaše Bels Revenge
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama